-->

Exotic Generation Moscow - Finalist

Posted by Angélina BENOIT @ Dec 11, 2017 06:41
0 Comments
Final will be the March 10, 2018 in Moscow ! CATEGORY PARTICIPANTS ✭ EXOTIC SHOW GROUP 1. ZHUKOVA VERA \ KAZAKHENKO SVETLANA (Russia, Moscow) 2. SOFIA MAKURINA \ DRUZHININA ELENA (Russia, Moscow) 3. DAFNI KILAIDONI \ SOFIA PAPAMICHALI (Greece, Athens) 4. BROODETSKY CHRISTINA \ TONENKOVA MARIA (Russia, Moscow) 5. IRININA YULIA \ YAKOVLEVA ERIKA (Russia, St. Petersburg) 6. YURCHENKO KRISTINA \ YUNUSOVA ANGELINA (Russia, Moscow) 7. GONCHARENKO JULIA / VOYNOLOVICH CHRISTINA (Crimea, Theodosia) PARTICIPANTS OF THE CATEGORY ✭ EXOTIC THEATER ✭ 1. CHECKLINE ANASTASIA (Russia, Kamensk-Uralsky) 2. TYURENKOVA ANASTASIA (Russia, St. Petersburg) 3. STEPCHENKOVA EKATERINA (Russia, Moscow) 4. ZHUKOVA VERA (Russia, Moscow) 5. LYUDMILA'S HENRY (Ukraine, Krivoy Rog) 6. PLATITSYNA MARIA (Russia, Yekaterinburg) 7. BUCKET OF OXANA (Belarus, Grodno) 8. VOLKOVA MARIA (Russia, Lipetsk) 9. BAGDASAROVA ANASTASIA (Russia, Moscow) 10. DROZDETSKAYA DARIA (Russia, St. Petersburg) 11. REDKINA ANNA (Russia, Moscow) 12. ISZHETSK JULIA (Israel, Jerusalem) 13. GONCHARENKO JULIA (Crimea, Theodosia) 14. LERMAN EVA (Russia, Moscow) *** RINA NOIRE - WINNER EXOTIC GENERATION UA 2017 PARTICIPANTS OF CATEGORY ✭ EXOTIC NEW FACE ✭ 1. CHERNITSYNA TATIANA (Russia, Arkhangelsk) 2. ANGELICA PARRARI (Italy, Bologna) 3. FORS TATIANA (Russia, Moscow) 4. ALEKSANDROVA ALENA (Russia, Saratov) 5. DOSOVA JANNA (Russia, Pyatigorsk) 6. KROPOTOVA Lyudmila (Russia, Moscow) 7. BEMOVA ANNA (Russia, Tver) *** LERMAN EVA - WINNER ELLIT EST MAGNIFIQUE PARTICIPANTS OF THE CATEGORY ✭ EXOTIC OLD SCHOOL STYLE ✭ 1. ANIMAL CHERRY (Ukraine, Kiev) 2. DROBYSHEVSKAYA VICTORIA (Russia, St. Petersburg) 3. Smirnov Anastasia (Russia, Khabarovsk) 4. BRUSENTSEVA NADEZHDA (Russia, Ufa) 5. KOSTENKO NATALIA (Russia, St. Petersburg) 6. GROMYKO NADEZHDA (RB, Minsk) 7. VUVARA TATIANA (Russia, Moscow) 8. VERESK CATHERINE (Russia, Novosibirsk) 9. SERKOVA NATALIA (Russia, Tyumen) 10. MANYVA IRINA (Ukraine, Kiev) 11. KIM KSENIYA (Russia, Yekaterinburg) 12. PERFILYEVA EKATERINA (Russia, Angarsk) 13. BREAD MARINA (Russia, Moscow) 14. BOYARINOVA VICTORIA (Russia, Pyatigorsk) 15. DRUZHININA ELENA (Russia, Moscow) PARTICIPANTS OF THE CATEGORY ✭ EXOTIC HARD STYLE ✭ 1. ALEXANDROVA EKATERINA (Russia, St. Petersburg) 2. MANSKOVA TATIANA (Russia, Moscow) 3. GLUAR NATALIA (Russia, Moscow) 4. CHRISTIANA KOULOUMA (Cyprus, Limmusol) 5. CHELAKOVA JULIA (Russia, St. Petersburg) 6. SHCHEGLOVA VALERIA (Russia, Moscow) 7. KORNILOVA SVETLANA (Russia, Yekaterinburg) 8. SOKOLOVA ALENA (Russia, Voronezh) 9. TANIA MORINI (Italy, Milan) 10. KUZMINA ALENA (Russia, Yekaterinburg) 11. ALEXANDROVA ANASTASIA (Russia, Moscow) 12. KAZAKOVA VALERIA (Russia, Moscow) 13. USMANOVA ALYONA (Russia, Novosibirsk) 14. KUROCHKINA TATIANA (Russia, St. Petersburg) 15. SHUBIN ELENA (Ukraine, Kiev) *** TKACHENKO IRINA (Crimea, Simferopol) - WINNER EXOTIC GENERATION UA 2017 *** ALMUKOVA DARIA (Russia, Tyumen) - WINNER ELLITE EST MAGNIFIQUE 2017 PARTICIPANTS OF THE CATEGORY ✭ EXOTIC FLOW STYLE ✭ 1. YABLOKOVA VIOLETTA (Russia, Moscow) 2. MAKURINA SOFIA (Russia, Moscow) 3. TIMERBULATOVA ANASTASIA (Russia, Moscow) 4. BOLSHAKOVA ANNA (Russia, Veliky Novgorod) 5. SKOROBOGATOVA EKATERINA (Russia, St. Petersburg) 6. BATRUN TATYANA (Ukraine, Kiev) 7. GRIGORYEVA MARINA (Russia, St. Petersburg) 8. MALAKHOVSKAYA ALESYA (RB, Minsk) 9. BELVAROVA IRINA (Russia, Moscow) 10. ANASTASIA FLY (Russia, Moscow) 11. RACHELE RIBERA (USA, Chicago) 12. EVDOKIMOVA EKATERINA (Russia, Lipetsk) 13. ROMANOVA ALEKSANDRA (Ukraine, Kiev) 14. SAKHNOVA POLINA (Russia, Kemerovo) 15. DOBRYNKINA OLGA (Russia, Kemerovo) 16. YUKHNOVSKAYA VICTORIA (Ukraine, Kiev) ✭✭✭ STARODUK CHRISTINA (Ukraine, Kiev) - WINNER EXOTIC GENERATION UA 2017

Comments (0)

Commenting is for members only. Register / login first to comment.
More community news
Tuesday, May 22
Pole Theatre UK results(0)
Thursday, May 3
Inmypolebag.fr - A new website of PoleWear Brands in the world(0)
Friday, Apr 27
Helsinki Showcase vol.2(0)
Pole Theatre France results(0)
Monday, Apr 23
IPC 2018 videos released(0)
Saturday, Apr 21
IPC 2018 results(0)
IPC 2018 Livestream(0)
Thursday, Apr 12
New 2018 version of POSA Code of Points released(0)
Workshops with Alyona Amber at ElitePole!(0)
Workshops with Cris Saez at ElitePole(0)
Wednesday, Apr 11
Anastasia Skukhtorova made it into Finals in Denmark Got Talent(0)
Sunday, Apr 8
Pole Art France results(0)
OonaK Camp #2(0)
Sunday, Feb 11
Final results from Pole Sports Finnish Championships 2018(0)
Saturday, Feb 10
Free livestream from Pole Sports Finnish Championships 2018 on Sunday!(0)
Wednesday, Jan 17
Polewear discount alert!(1)
Wednesday, Dec 20
POSA World Results(1)
Tuesday, Dec 19
POLE EMOTION - the best pole dance festival in Europe!(0)
Saturday, Dec 16
Pole Dance Notebooks(0)
Thursday, Dec 14
New Pole Parlour Podcast(0)
Monday, Dec 11
Exotic Generation Moscow - Finalist(0)
Monday, Dec 4
Pole Workshops in Hamburg(0)
Sunday, Dec 3
Pole Podcast(0)
Wednesday, Nov 29
Poleranking’s Pole Dance XMAS Calendar has give-aways from 24 brands! 😻🎄(2)
Monday, Nov 27
UK Professional Pole Championships - Results(1)
Friday, Nov 24
Black Friday Offers for French and UE Pole dancer(0)
Wednesday, Nov 15
Vote for your Pole Idol to go to IPC!(0)
Pole Art Spain 2017 results(0)
Tuesday, Nov 14
Pole Theatre Iceland 2017 results(0)
Sunday, Nov 12
Poleranking - News and User profiles(1)
Tuesday, Nov 7
Miss Pole Dance Australia 2018 results(1)